PUTOVNÁ JOGOVÁ CESTA TALIANSKYMI OSTROVMI

17. - 24.Máj  / 2022

• Ischia • prírodné termálne pramene • najvyššia hora Monte Epomeo • Falanga a kamenné domy • Capri - ostrov Slnka • Procida • Neapol • kurz pečenia pizze

Judita Berková

• Vytvorila charitatívnu jogu pre nepočujúcich - www.yogalifehappylife.cz/projekt-joga-pro-neslysici
• Autorka knihy Poselství ásan - https://www.yogalifehappylife.cz/kniha-poselstvi-asan/
• Prax jogy 11 rokov
• Inštruktorské vzdelanie 700 akreditovaných hodín
• Vedie kurzy jógy v 6 krajinách  po celom svete vrátane Bali, Mexika, Maroka, Sicílie...
• Jógove pobyty po celom svete usporiadava od roku 2018
• Navrhuje vlastné jógové oblečenie (jógové šaty ) - https://www.milujemejogu.cz/

Preskúmajte,čo všetko možete zažiť počas nášho jogového pobytu

Dobrodružstvo začína

Deň 1 ~ Prílet na Ischiu

Ponúkame Vám dve možnosti príletu. Skupinový prílet, tzn. letíme ako skupina letom priamo do Neapolu.  Po prílete nasleduje transfer na ostrov ISCHIA, priamo do hotela a ubytovanie. Individuálny prílet - možnosť priletieť  akýmkoľvek letom z blízkosti vášho domova, priamo do Neapolu. Stretneme sa po prílete na letisku, pohodlným transferom sa presunieme na ostrov Ischia do nášho hotela. Náš pobyt začneme spomalením a odpočinkom a večer si vychutnávanáme nádherný zíápad slnka a pravú taliansku večeru.

Jogová prax: V deň príjazdu joga nie je.

Ostrov termálnych prameňov - Ischia

Deň 2 ~ poldenný okruh ostrovom

Raňajky a čaká nás poldenný výlet samotným ostrovom. Počas jedného dopoludnia prejdeme spolu ostrov Ischia a spoznáme jeho históriu aj súčasnosť. Stojíme v mestečku Lacco Ameno,v  malebnom prímorsom  kúpeľnom mestečku s nádehrným výhľadom na Neapolský záliv. Okrem grécko-rímskych vykopávok a minerálnych prameňov je známe aj vďaka sopečnej vyvreline il Fungo priamo v mori. Ochutnáme miestne limoncello, z panoramatického miesta nad Ischia Porto uvidíme majestátny Aragonský hrad a bude čas aj na  výborné cappuccino. Zažijeme jedinečnú atmosféru ospalej dedinky pod vrcholom Monte Epomeo. Svoj výlet ukončíme v mestečku Sant´Angelo. Dychberúce rybárske mestečko,  s krásnym námestím Trofa, za ktorým sú staré rybárske domčeky v pastelových farbách a úzke uličky s množstvom obchodíkov s ručne robenou bižutériou a keramikou. Poobede transfer na hotel, voľný program. Večera.

Jogová prax: 2x jogové stretnutie. Téma jogovej praxe: Uvoľnenie sa vo vlastnom tele a vľúdnosť k zamrzlinkám.

Ostrov Capri - La Dolce Vita

Deň 3 ~ to najlepšie z ostrova -Anacapri, Monte Solaro, Capri, Via Krupp, výlet loďou okolo ostrova

Raňajky a čaká nás deň plný zážitkov na ostrove Capri - ostrove Slnka a sladkého "La Dolce Vita". Začíname v mestečku Anacapri, obklopené vinicami, olivovými hájmi, citrónovníkmi a prekrásnymi kvetmi. Mestečko s typickými malými uličkami a námestím Piazza Vittoria, sedačková lanovka na najvyšší bod ostrova - Monte Solaro, možnosť návštevy Villy San Michele s nádherným priľahlým parkom.
Obed v miestnej tratórii a presun do hlavného mesta ostrova. Prejdeme spolu malebným námestiím „Piazzetta“ s Hodinovou vežou okolo slávneho hotela Quisisana až ku kláštoru San Giacomo, jednou z najvznešenejších stavieb ostrova Capri.  Nevynecháme slávnu kľukatú uličku Via Krupp. A náš nádherný deň zakončíme  výletom loďou okolo celého  ostrova Capri.
Večer transfer na hotel, večera, voľný program.

Jogová prax: 1x jogové stretnutie. Téma jogovej praxe: Zbystrenie zmyslov, vedomie každej bunky v tele a rozšírenie vedomia do prítomnosti.

Napoli é Napoli. Neapol je Neapol

Deň 4 ~ Mesto, kde sa narodila Sophia Loren a ktoré nás naučí pripraviť pravú taliansku pizzu

Raňajky a smerujeme ku Kráľovne Královien, do mest všetkých miest - Neapolu. Mesto, ktoré si buď zamilujete, alebo možno aj nie. Každopádne raz za život ho zažiť musíte. Mesto protikladov, kde nájdeme naozaj všetko - tú najlepšiu pizzu na svete, obrovský chaos, do ktorého sa ale s radosťou ponoríte. Množstvo mopedov, šnúry s bielizňou nad hlavami, deti hrajúce sa na ulici, skutočný duch mesta v Španielskej štvrti , mystické zákutia dvorov, neuchopiteľnú zmes starého a nového, farebného a tmavého, hlučného a tajomne tichého.  Mesto nás prijíma v absolútnej láske a naučí nás piecť pravú taliansku pizzu . Čo viac si želať? Poobede transfer na hotel, večera.

Jogová prax nie je , voľný deň bez jogy.

Monte Epomeo

Deň 5 ~ Nádherné výhľady z vrcholu Monte Epomeo a stredoveká oblasť Falanga

Raňajky a smer Monte Epomeo, najvyšší vrch Ischie a  miesto, kde možeme vstúpiť do mýtického podzemného sveta Agartha.
Výšľap na vrchol sopečného pôvodu je neopakovateľným zážitkom. Ako odmenou nám budú nádherné výhľady do všetkých kútov ostrova, zabudnutých miest, na neapolský záliv a na vulkanické Flegrejské polia. Gaštanový les Bosco Falanga a stredoveké kamenné domy a obydlia vytesané do tufových skál.
Obed v mestečku Buonopane, domov farmárov a vinárov, kde je pre nás pripravený dokonalý kulinárksy zážitok v miestnej reštaurácii s typickou Ischijskou kuchyňou. Návrat a hotel, večera , voľný program.

Jogová prax: 2x jogové stretnutie. Téma jogovej praxe: "A predsa sa točí ." Svet sa točí okolo mňa, pretože já ho tvorím. Meditácia do priestoru "pred" a vedomá tvorba reality.

Ostrov Procida

Deň 6 ~ Procida, ostrov námorníkov a citrónov

Raňajky a dopoludnia voľný program. Poobede  sa presúvame na maličkú, ale prenádhernú Procidu, ostrov citrónov a námorníkov. Navštívime miesto, kde sa v stredovekom prístave Coricella zastavil čas. Len si to predstavte - rôznofarebné  pastelové domčeky, medzi ktorými sa prepletajú uzunké romantické uličky so starými kostolmi, prístavy s útulnými kaviarničkami, barmi a obchodíkmi,  nádherné pláže, divoká príroda a stredoveká pevnosť na skale Terra Murata. Plným právom získala Procida status pre rok 2022: "Hlavné miesto talianskej kultúry". Voľný program na ostrove. Večer návrat na hotel, večera, voľný program.

Jogová prax: 2x jogové stretnutie. Téma jogovej praxe: Princípy ľahkosti, joga hravosti a meditácia "Pozerám sa na ostatných ako mimozemšťan ."

Nájdite si čas na vlastný prieskum

Deň 7 ~ Naplánujte si svoje vlastné dobrodružstvo alebo relaxujte pri bazéne

Raňajky a voľný program. Dovyživte seba a naposledy sa naplno ponorte do všetkých tých úžasných zážitkov, ktoré na Vás čakajú. Môžete len tak relaxovať celý deň pri bazéne alebo na pláži  v našom hoteli a vychutnávať si teplé a slnečné počasie, súkromie, vynikajúce jedlo.
Alebo navštívte POSEIDONOVE ZÁHRADY a NITRODI - termálne kúpele, či  jeden z najliečivejších pitných prameňov na ostrove, ktorého silu a liečivé účinky využívali už starí Gréci a Rimania.  Vstup do termálnych kúpeľov s liečivou, omladzujúcou a pitnou termálnou vodou, ktoré sa rozkladajújú v prekrásnych záhradách  so stredomorskou vegetáciou a miestnymi bylinkami (rozmarín, levanduľa, mäta, oregano…). Návrat na hotel, večera, voľný program.

Jogová prax: 2x jogové stretnutie. Téma jogovej praxe: Joga: "Som veľvyslanec Vesmíru ", nemusím sa o nič snažiť a vedomé zameriavanie energie.
 

Zbohom, až kým sa opäť nestretneme

Deň 8  ~ Raňajky a odchod z Ischie

Doprajte si posledné raňajky na tomto prekrásnom ostrove predtým, ako nás náš osobný transfer odvezie na letisko. V skutočnosti po 8 dňoch avšak na základe prežitých zážitkov sme tu strávili skoro mesiac. Naším želaním je, aby ste odišli s vedomím, že samotná cesta je cieľom.

Jogová prax: V deň odletu  joga nie je.

DETAILY & CENY & PODMIENKY

Tento  8-dňový plne sprievodcovaný poznávací pobyt slovensky hovoriacim sprievodcom  je pripravený tak,aby ste si mohli užiť svoje cestovanie a výlet naplno a nemuseli  sa starať o žiadne detaily. Náš krásny hotel, vynikajúce  jedlo a detailne pripravený program je preverený spoločnosťou Aromi Travel tak,aby vám poskytli ten najlepší autentický taliansky zážitok.

• 8 dní / 7 nocí
• Cena pobytu:  1090 €
(osoba v 2-lôžkovej izbe*), +290 € (osoba v jednolôžkovej izbe)
• Záloha na pobyt: 200

   ** Plný doplatok 60 dní pred nástupom na pobyt

 

JE ZAHRNUTÉ V CENE:

•  všetky transfery počas pobytu
• 7x ubytovanie  v 4* hoteli v dvojlôžkových izbách
• 7x polpenzia
• jogový program s Juditou Berkovou
• poldenný okruh Ischiou - prehliadka mesta podľa programu
• ostrov CAPRI- prehliadka ostrova podľa programu
• Neapol- pešia prehliadka mesta
• Neapol- kurz pečenia pravej neapolskej pizze
• výstup na najvyššiu horu Ischie - Monte Epomeo, návšteva a obed typickej miestnej taverny
• ostrov Procida prehliadka ostrova podľa programu
• sprievodca počas celého pobytu.
• Jogový program s Juditou Berkovou : LÁSKA, RADOSŤ A JOGA.
Predstavte si, že máte zbystrené zmysly a vnímate všetko farebnejšie. Je to pocit, ako by ste prezreli za oponu. Ťažký závoj problémov sa rozpustil. A zostala len láska, radosť a joga.

Jógový a meditačný program :
Žiť v ľahkosti.
Späť na radosť z jogovej praxe a zo života.
Zbystrovanie zmyslov. Ako milovať svoje "zamrzlinky".
Koncept: Zaslúžim si to len preto, že som.
Koncept: Zmieriť sa s tým, že som výnimočná.
Ako sa na svet pozerať znova ako dieťa.

NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE:

• letenka
• cestovné poistenie (povinné)
• miestne poplatky 2 Eur / osoba / noc
• obedy
• výlety počas vášho „voľného“ času, všetky  nákupy, alkohol
• vstupy do historických pamiatok

** CK si vyhradzuje právo zmeny programu zájazdu.

Ak si chcete rezervovať svoje miesto, zavolajte na číslo +421 902 918 831, alebo pošlite e-mail na adresu adina@aromitravel.com. Počet účastníkov je obmedzený, preto si čo najskôr zarezervujte svoje miesto a dátum.

Zarezervujte si miesto