Posvätná múdrosť starovekého Egypta

November 26 - December 3 / 2022

Luxor & Údolie Kráľov & Dendera & Abidos & Edfu & Asuam & Ostrov  Philae & Abu Simbel & Káhira & Pyramídy

 

Judita Berková

• Vytvorila charitatívnu jogu pre nepočujúcich - www.yogalifehappylife.cz/projekt-joga-pro-neslysici
• Autorka knihy Poselství ásan - https://www.yogalifehappylife.cz/kniha-poselstvi-asan/
• Prax jogy 11 rokov
• Inštruktorské vzdelanie 950 akreditovaných hodín
• Vedie kurzy jógy  po celom svete vrátane Bali, Mexika, Maroka, Sicílie...
• Jógove pobyty po celom svete usporiadava od roku 2018
• Navrhuje vlastné jógové oblečenie (jógové šaty ) https://www.milujemejogu.cz/

Dobrodružstvo začína

Deň 1 ~ Prílet do Hurghady

Prílet do Hurgady  Po prílete nasleduje transfer do hotela a ubytovanie.  Náš pobyt začneme spomalením a odpočinkom a podľa príletu si večer  vychutnávanáme nádherný západ Slnka a vynikajúcu spoločnú večeru.

Jogová prax: V deň príjazdu joga nie je.

Deň regenerácie a relaxu 

Deň 2 ~  oddych na pláži

Raňajky a je čas ísť na pláž! Odpočívajte a nasávajte energiu zo slnka s nádherným výhľadom na tyrkysové  pláže s bielym pieskom na našej pláži. 

Téma jogovej praxe: Naladenie sa na lono a ženskú esenciu v nás, plynutie, odovzdanie sa a uvoľnenie v tele.

 

Abydos, Dendera, Luxor a naša plavba po NÍLE

Deň 3 ~ Kvet života, Kódy vzkriesenia, Isis a Osiris, Háthor 

Po raňajkách vyrážame do ABYDOSU. Samotná púť do tohto starovekého mesta  patrí k jednej  z najstarších v celom Egypte a bola považovaná za posvätnú. Chrámový komplex chrámov Setiho I ( najkrajší základný reliéf zo všetkých egyptských chrámov) Ramsesa II, Osirisa ( najstarší známy chrám v Egypte, s kódmi vzkriesenia takmer všade okolo nás ) v ktorom žije deväť veľkých bytostí (Ennead)  a najstarší Osirion,  jeden z popredných mocenských miest na našej planéte. 

Cestou poobede sa zastavujeme v DENDERE. Najlepšie zachovaný chrám v celom Egypte zasvätený Bohyni Hathor - Pani Egypta, hviezd, neba a života. Manželka boha Slnka, bohyňa lásky a radosti, ochrankyňa žien, spájanou so súhvezdím Plejád.  Chrám stojí na základoch predchádzajúcich chrámov, kde veľká časť rozkvetu spadá do obdobia vlády Kleopatry. 
Cez neuverituľnú energiu tohoto miesta a posvätnosť prítomnosti samotnej Bohyne si začíname s ľahkosťou predstavovať, aký musel byť život v chráme v dávnych dobách. Kadidlo a myrha sa šíria cez veľké stĺpy a struny harfy znejúce starodávne akordy ako hlasy spievajúce v procesii smerom k Svätyni svätých.
Vytesané na chrámových stĺpoch pozorujeme harfy, dvojité píšťaly, sistrum (hrkálky), tamburíny a tanečnice ponúkajúce dary za hojnosť stvorenia.
To všetko symbolizuje energie Hathor, bohyne lásky, radosti, krásy, hudby, tanca a liečenia. 

Posledná zástavka nás zavedie cez sfingovú alej do chrámu v Luxore. Tento chrám, nazývaný aj „Chrám človeka“, bol postavený v presných proporciách s ľudským telom. Každá brána reprezentuje inú energetickú zónuPo programe sa naloďujeme na našu loď a naše dobrodružstvo na Níle začína.

Téma jogovej praxe: Princíp umožňovania ako jeden z najvyšších princípov – princíp kúziel.

Údolie Kráľov, Chrám Hatšepsut

Deň 4 ~ Níl - Kundalíny Egypta, západný breh Luxoru - Memnonove kolosy, Údolie Kráľov, chrám kráľovnej Hatšepsut

Dobrodružstvo začína. Naloďujeme sa na loď, na ktorej sa budeme stráviť najbližšie 3 dni. 
Doobeda nás čaká Luxor. Vystupujeme na brehu, míňame Memnonové  kolosy- 720t vážiace veľkolepé sediace sochy, ktoré chránia vstup do Amenhotepovho chrámového komplexu už 3400 rokov a presúvame sa do Údolia Kráľov, do krajiny mŕtvych, ktoré slúžilo ako pohrebisko faraónov a vysoko postavených osôb. Spolu 65 hrobiek s hrobkou faraóna Tutanchamóna. Navštívime spolu 3 hrobky, kde každá z nich nám odkryje a vyozpráva svoj príbeh. Sme hlboko v egyptských hrobkách a my sa rozpamätávame na všetky tie unikátne balzamovacie rituály, ktoré boli súčasťou posmrtných obradov.

Pokračujeme ku chrámu kráľovnej Hatšepsut, Hatšepsut, prvá kráľovná v histórii, prvá žena, ktorá sa stala faraónom a vládla Egyptu bezmála 20 rokov. 

Téma jogovej praxe: Jemný tréning seba-vedomia, vedomia samého seba a princípu zaslúžim si to len preto, že som.

Karnak, Luxor

Deň 5 ~ Magicky posvätné najdôležitejšie miesta Egypta 

Po raňajkách sa presúvame  do najväčšieho chrámového komplexu na svete  - KARNAKU, kde sa vykonávali korunovácie faraónov, zasvätenia kňazov a kňažiek. Je zasvätený kráľovy Bohov - Amunovi, bohovy SLNKA jeho manželke Mut.
Navštívime svätyne bohyne Sekhmet. Tu je socha bohyne levice Sekhmet, ktorá je dcérou Boha Slnka. Symbol toho, kto získal osvietenie kontrolovaným použitím sily. Sekhmet je vyslankyňa posvätného plameňa, ktorá stelesňuje múdrosť a silu  stvorenia a ničenia,  liečenia, bezpodmienečný súcit a divokú lásku. Jej Ka (energia), ktorá je v tejto posvätnej kaplnke  tak hmataľne živá a mocná nás prevedie cez hlboké mystické  zážitky.
Určite si však nájdite čas na návštevu posvätného jazera Karnak, požiadajte o očistenie a umiestnite do jazera svoj zámer.

Poobede sa presúvame cez sfingovú alej do chrámu v Luxore. Tento chrám, nazývaný aj „Chrám človeka“, bol postavený v presných proporciách s ľudským telom. Každá brána reprezentuje inú energetickú zónu

Téma jogovej praxe:Prebúdzanie hadej sily a kultivácia nižšej mysle.

Edfu - chrám Boha Hora a Kom Ombo

Deň 6 ~ Spojenie mužskej a ženskej energie a uctenie si vlastných tieňov

Presúvame sa do EDFU a tu spojíme mužskú (Horus) a ženskú energiu (Hathor). Tento chrám, zasvätený Bohu Horovi.
Bohyňa Hathor raz do roka cestovala z Denderského chrámu do Edfu, aby navštívila svojho manžela Boha Hora. Mnohé z týchto obradov plné tanca a spevu  sa konali v chrámových múroch pre kňazov a ich pozvaných hostí, zatiaľ čo zvyšok ľudu Edfu musel netrpezlivo čakať za múrmi.

Plavíme sa ďalej a  vylodíme sa  v Kom Ombo, kde navštívime jediný duálny chrám v Egypte - Chrám zasvätený dvom bohom – Sobekovi, krokodíliemu bohu sily, plodnosti a znovuzrodenia; a Horusovi, synovi Isis a Osirisa s jastrabou hlavou. Chrám liečenia, kde tvárou v tvár krokodílieho boha si pripomenieme  úctu a rešpekt k našim vlastným tieňom.
Plavíme sa ďalej, do Asuánu prichádzame večer. Možno bude čas na nejaké dobrodružstvá na pestrofarebnom bazáre a krásnej promenáde.

Téma jogovej praxe: Znovuzrodenie kráľovnej.

Ostrov Philae, Asuán 

Deň 7 ~ Transcendentný zážitok v chráme Isis

Pokračujeme na našej ceste, aby sme prijali požehnanie Isis v jej chráme na ostrove Philae. Mystická a majestátna aura obklopujúca tento chrámový komplex je dychberúca. Prítomnosť Isis v Miestnosti Vzkriesenia (Svätyni svätých) je hmatateľná. Tu na mieste s obrovskou silou a veľmi vysokou frekvenciou, priamo vo vnútornej  svätyni, prijímame jej učenie a načítavame svoje vlastné energetické kódy.

 Nocľah: Hurghada

Zbohom, až kým sa opäť nestretneme

Deň 8  ~ Raňajky a odchod z Hurghady

Doprajte si posledné raňajky na tomto prekrásnom ostrove predtým, ako nás náš osobný transfer odvezie na letisko. V skutočnosti po 8 dňoch avšak na základe prežitých zážitkov sme tu strávili skoro mesiac. Naším želaním je, aby ste odišli s vedomím, že samotná cesta je cieľom.

Jogová prax: V deň odletu  joga nie je.

DETAILY & CENY & PODMIENKY

Tento  8-dňový plne sprievodcovaný poznávací pobyt slovensky hovoriacim sprievodcom  je pripravený tak,aby ste si mohli užiť svoje cestovanie a výlet naplno a nemuseli  sa starať o žiadne detaily. Náš krásny hotel, výletna loď po rieke NÍL, vynikajúce  jedlo a detailne pripravený prgram je nastavený tak,aby vám poskytli ten najlepší autentický egyptský zážitok.

• 8 dní / 7 nocí
• Cena pobytu:  1490 €
 (osoba v 2-lôžkovej izbe*), +240 € (osoba v jednolôžkovej izbe)
• Záloha na pobyt: 400 

   ** Plný doplatok 60 dní pred nástupom na pobyt

 

JE ZAHRNUTÉ V CENE:

•  všetky transfery počas pobytu 
• 3x ubytovanie  v 5* hoteli  LABRANDA ROYAL MAKADI BAY v dvojlôžkových izbách
• 4 x ubytovanie  na  lodi HAPI 5 Nile Cruise  v dvojlôžkových kajutách iba PRE NAŠU SKUPINU
• 3 x strava all Inclusive ( Hotel LABRANDA ROYAL ) a 4x plná penzia ( LOĎ)
• jogový program s Juditou Berkovou 
• všetky vstupy podľa programu
• 3 denná plavba po Níle
• ABYDOS 
• DENDERA
• LUXOR
• ÚDOLIE KRÁĽOV
• EDFU
• KOM OMBO
• Ostrov Philae
• ABU SIMBEL
• Núbijská dedina
• sprievodca počas celého pobytu.
• Jogový program s Juditou Berkovou : 
Judita: " Toto nebude len tak nejaký jógový pobyt. Toto bude o ženské sily, kundaliní a magii egyptských bohyní. Budeme sa napájať na ženskú, uvoľňujúcu  silu v nás, ktorá dokáže zmeniť tento svet."

O ŽENSKEJ SILE, KÚZLACH A PRESAHU ZA HRANICE FYZICKEJ REALITY
Plavba po Nilu a chrámy božstva v Egypte

Čo nás čaká počas jógovej praxe:
Umenie zhmotňovania je umením mágie a kúziel í zhmotňování je umění kouzel.
Posvätná síla sexuality
Naladenie sa na najvyšší princip posvätnej ženy v sebe
Jemný trénink sebahodnoty a vedomie sama seba.


NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE:

• letenka
• cestovné poistenie (povinné)
• miestne poplatky 2 Eur / osoba / noc
** CK si vyhradzuje právo zmeny programu zájazdu.

Ak si chcete rezervovať svoje miesto, zavolajte na číslo +421 902 918 831, alebo pošlite e-mail na adresu adina@aromitravel.com. Počet účastníkov je obmedzený, preto si čo najskôr zarezervujte svoje miesto a dátum.

Zarezervujte si miesto