Posvätná múdrosť starovekého Egypta

Apríl 9-16, 2023


Luxor & Údolie Kráľov & Dendera & Abidos & Edfu & Asuam & Ostrov  Philael & Káhira & Pyramídy & Amarna

 

Judita Cristovam Berková

  • 950 hodin akreditovaného jogového vzdelania
  • Trenér licencie A - najvyššieí možné jogové vzdelanie uznávané po celom svete
  • 3 ročné štúdium Jógovej filozofie a jogovej terapie  na UK
  • Jógu praktikuje od roku 2010
  • Jógu vyučuje od roku 2014
  • Usporadava jogové pobyty po celém svete od roku 2018
  • Autorka kníh: Poselství ásan (2019) a Jak se sledují znamení - příručka Čarodějky světla (2023)

Dobrodružstvo začína

Deň 1 ~ Prílet do Hurghady

Prílet do Hurgady  Po prílete nasleduje transfer do hotela a ubytovanie.  Náš pobyt začneme spomalením a odpočinkom a podľa príletu si večer  vychutnávanáme nádherný západ Slnka a vynikajúcu spoločnú večeru.

Jogová prax: V deň príjazdu joga nie je.
Ubytovanie: Hotel LABRANDA ROYAL MAKADI BAY

Abydos, Dendera 

Deň 2 ~ Kvet života, Kódy vzkriesenia, Isis a Osiris, Háthor 

Po raňajkách vyrážame do ABYDOSU. Samotná púť do tohto starovekého mesta  patrí k jednej  z najstarších v celom Egypte a bola považovaná za posvätnú. Chrámový komplex chrámov Setiho I ( najkrajší základný reliéf zo všetkých egyptských chrámov) Ramsesa II, Osirisa ( najstarší známy chrám v Egypte, s kódmi vzkriesenia takmer všade okolo nás ) v ktorom žije deväť veľkých bytostí (Ennead)  a najstarší Osirion,  jeden z popredných mocenských miest na našej planéte. 

Cestou poobede sa zastavujeme v DENDERE. Najlepšie zachovaný chrám v celom Egypte zasvätený Bohyni Hathor - Pani Egypta, hviezd, neba a života. Manželka boha Slnka, bohyňa lásky a radosti, ochrankyňa žien, spájanou so súhvezdím Plejád.  Chrám stojí na základoch predchádzajúcich chrámov, kde veľká časť rozkvetu spadá do obdobia vlády Kleopatry. 
Cez neuverituľnú energiu tohoto miesta a posvätnosť prítomnosti samotnej Bohyne si začíname s ľahkosťou predstavovať, aký musel byť život v chráme v dávnych dobách. Kadidlo a myrha sa šíria cez veľké stĺpy a struny harfy znejúce starodávne akordy ako hlasy spievajúce v procesii smerom k Svätyni svätých.
Vytesané na chrámových stĺpoch pozorujeme harfy, dvojité píšťaly, sistrum (hrkálky), tamburíny a tanečnice ponúkajúce dary za hojnosť stvorenia.
To všetko symbolizuje energie Hathor, bohyne lásky, radosti, krásy, hudby, tanca a liečenia. 

Téma jogovej praxe:  Naladenie se na lono a ženskú esenciu v nás, plynutie, odevzdanie sa a uvolnenie v tele.
Ubytovanie:  Steigenberger Achti Luxor

Chrám Luxor a Údolie Kráľov

Deň 3 ~ Níl - Kundalíny Egypta, chrám Luxor, Karnak - magicky posvätné najdôležitejšie miesto a  západný breh Nílu -Chrám kráľovnej Hatšepsuet,  Memnonove kolosy, Údolie Kráľov

Po raňajkách začíname na východnom brehu Nílu a presúvame sa  do najväčšieho chrámového komplexu na svete  - KARNAKU, kde sa vykonávali korunovácie faraónov, zasvätenia kňazov a kňažiek. Je zasvätený kráľovy Bohov - Amunovi, bohovy SLNKA jeho manželke Mut.
Navštívime svätyne bohyne Sekhmet. Tu je socha bohyne levice Sekhmet, ktorá je dcérou Boha Slnka. Symbol toho, kto získal osvietenie kontrolovaným použitím sily. Sekhmet je vyslankyňa posvätného plameňa, ktorá stelesňuje múdrosť a silu  stvorenia a ničenia,  liečenia, bezpodmienečný súcit a divokú lásku. Jej Ka (energia), ktorá je v tejto posvätnej kaplnke  tak hmataľne živá a mocná nás prevedie cez hlboké mystické  zážitky.
Určite si však nájdite čas na návštevu posvätného jazera Karnak, požiadajte o očistenie a umiestnite do jazera svoj zámer.

Poobede sa presúvame na západný breh Nílu, míňame Memnonové  kolosy- 720t vážiace veľkolepé sediace sochy, ktoré chránia vstup do Amenhotepovho chrámového komplexu už 3400 rokov a presúvame sa do Údolia Kráľov, do krajiny mŕtvych, ktoré slúžilo ako pohrebisko faraónov a vysoko postavených osôb. Spolu 65 hrobiek s hrobkou faraóna Tutanchamóna. Navštívime spolu 3 hrobky, kde každá z nich nám odkryje a vyozpráva svoj príbeh. Sme hlboko v egyptských hrobkách a my sa rozpamätávame na všetky tie unikátne balzamovacie rituály, ktoré boli súčasťou posmrtných obradov.
Pokračujeme ku chrámu kráľovnej Hatšepsut, Hatšepsut, prvá kráľovná v histórii, prvá žena, ktorá sa stala faraónom a vládla Egyptu bezmála 20 rokov.

Téma jogovej a meditačnej  praxe: Princíp umožňovania jako jeden z najvyšších principov - princíp kúziel. 
Ubytovanie: Hotel Pyramisa Aswan

Asuán, plavba po Níle, chrám ISIS - Ostrov Philae, Núbijská dedina a botanická záhrada

Deň 4 ~ Transcendentný zážitok v chráme Isis

Raňajky a  pokračujeme na našej ceste ďalej, aby sme prijali požehnanie Isis v jej chráme na ostrove Philae. Mystická a majestátna aura obklopujúca tento chrámový komplex je dychberúca. Prítomnosť Isis v Miestnosti Vzkriesenia (Svätyni svätých) je hmatateľná. Tu na mieste s obrovskou silou a veľmi vysokou frekvenciou, priamo vo vnútornej  svätyni, prijímame jej učenie a načítavame svoje vlastné energetické kódy.

Nasadáme na loď a plavíme sa Nílom, KUNDALÍNYPoobedei navštívime Botanickiú záhradu v Asuáne, ktorá je domovom tisícov vtákov a prekrásnych exotických rastlín dovezených celého sveta  a odtiaľ sa prevezieme loďou po Níle do jedinečnej núbijskej dediny. Títo ľudia sú najstaršou pravou egyptskou krvou z faronských čias, ktorá nesie mnohé staroveké tradície a energie až do súčasnosti.  Tradičné jedlo, hudba a nákupy.
Po programe večerný prelet do Káhiry.

Téma jógovej a meditačnej praxe: Jemný tréning seba-vedomia, vedomia sama sebe a princípu zaslúžim si to iba preto, že som. 
Ubytovanie: Hotel Pyramisa Aswan

Káhira, Sfinga a mystérium pyramíd v Gíze,  Sakkare a magický Dahsur

Deň 5 ~ Transcendentný zážitok 

Vstávame skoro ráno a spolu prelietavame do Káhiry. Gíza -  Sfinga spolu s veľkými pyramídam -  jeden zo symbolov Egypta, stráži veľké množstvo tajomstiev, ktoré nám budú odhalené, keď budeme pripravení. Budeme si rozprávať veľa, aj o existencii podzemnej miestnosti pod pyramídami –podľa záznamov Cheopsova pyramída obsahuje miestnosť s posvätnými knihami múdrosti  Boha THOVTA a veci patriace  Osirisovi, Isis. 

Presun do Sakkary - po prehliadke najstaršieho pyarmídového  komplexe  na svete budeme mať priestor na meditáciu na mieste,  v ktorom sa  nachádzajú prvotné zaklínadlá na sprevádzanie pri dimenzionálnych cestách duše a zárove trezor pre pohrebné texty starovekých Egypťanov. 

 Dnes jógová a meditačná prax nie je.
Ubytovanie: Hotel Novotel, Káhira

Tel el Amarna

Deň 6 ~ Achnaton a Nefertiti, faraóni SLNKA 

Po raňajách odchádzame do Tel el Amarna. Spolu s mysterijnými školami, ktoými školili i samotného Ježiša je to jedno z najviac strážených tajomstiev Egypta. Kráľ Achanton spolu s prekrásnou manželkou Nefertiti vybudovalo nové hlavné mesto medzi horami a riekov Níl. Miesto s neuveriteľne silnou energiou. Privátna návsšteva hrobiek patrí k absolútnych higlihtom nášho programu. Poobede nás čaká cca 4hodinový transfer späť do Hurghady.

Téma jogovej a meditačnej praxe: Probúdzanie hadej sily a kultivácia nižšej mysli. 
Ubytovanie:  Hotel Labranda Makadi Bay ,Hurghada

Deň regenerácie a relaxu 

Deň 7  ~  oddych na pláži

Raňajky a je čas ísť na pláž! Odpočívajte a nasávajte energiu zo slnka s nádherným výhľadom na tyrkysové  pláže s bielym pieskom na našej pláži. 

Téma jógovej a meditačnej praxe: Znovuzrodenie kráľovnej.
Ubytovanie: Hotel LABRANDA ROYAL MAKADI BAY

 

Zbohom, až kým sa opäť nestretneme

Deň 8  ~ Odchod z Hurghady alebo možnosť predĺžiť si pobyt o 2 dni

A tu sa naša spoločná cesta končí. Spolu si doprajeme  posledné raňajky a potom časť nás, ktorí odlietame odvezie  náš osobný transfer na letisko. A časť nás má na regeneráciu ešte 2 dni.

Jogová prax: V deň odletui jogová prax  nie je.

DETAILY & CENY & PODMIENKY

Tento  8 -dňový plne sprievodcovaný poznávací pobyt slovensky hovoriacim sprievodcom  je pripravený tak,aby ste si mohli užiť svoje cestovanie a výlet naplno a nemuseli  sa starať o žiadne detaily. Náš krásny hotel, výletna loď po rieke NÍL, vynikajúce  jedlo a detailne pripravený prgram je nastavený tak,aby vám poskytli ten najlepší autentický egyptský zážitok.

• 8 dní / 7 nocí
• Cena pobytu:  1690EUR , možnosť predĺženia pobytu o 2 dni s doplatokom 160 EUR

 

JE ZAHRNUTÉ V CENE:

•  všetky transfery počas pobytu a VNÚTROŠTÁTNA LETENKA do Káhiry
• 3x ubytovanie  v 5* hoteli  LABRANDA ROYAL MAKADI BAY v dvojlôžkových izbách
• 3x ubytovanie v 5* hoteli STEINGERBERGER NILE PALACE LUXOR a 5* PYRAMISA ASWAN 
• 1 x ubytovanie  NOVOTEL Káhira
• 5 x plná penzia  a 2x polpenzia 
• jogový program s Juditou Berkovou 
• všetky vstupy podľa programu
• DENDERA
• LUXOR
• ÚDOLIE KRÁĽOV
• Ostrov Philae
• KARNAK
• Amarna
• Núbijská dedina
• sprievodca počas celého pobytu.
• Jogový program s Juditou Berkovou : 
Judita: " Toto nebude len tak nejaký jógový pobyt. Toto bude o ženské sily, kundaliní a magii egyptských bohyní. Budeme sa napájať na ženskú, uvoľňujúcu  silu v nás, ktorá dokáže zmeniť tento svet."

O ŽENSKEJ SILE, KÚZLACH A PRESAHU ZA HRANICE FYZICKEJ REALITY

Čo nás čaká počas jógovej praxe:
Umenie zhmotňovania je umením mágie a kúziel 
Posvätná síla sexuality
Naladenie sa na najvyšší princip posvätnej ženy v sebe
Jemný trénink sebahodnoty a vedomie sama seba.


NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE:

• letenka Praha/ Viedeň  - Hurghada ( cez leteckú spoločnosť ČSA - cca 400 EUR - v termíne Apríl 9-18) 
• cestovné poistenie (povinné)
• miestne poplatky 2 Eur / osoba / noc
** CK si vyhradzuje právo zmeny programu zájazdu.

Ak si chcete rezervovať svoje miesto, zavolajte na číslo +421 902 918 831, alebo pošlite e-mail na adresu adina@aromitravel.com. Počet účastníkov je obmedzený, preto si čo najskôr zarezervujte svoje miesto a dátum.

Zarezervujte si miesto