Klasická jóga a hormonálná jogová terapia v MAROKU 
s Romanou  Kotěrovou  a Šárkou Simonidesovou

Máj 2 - 9 / 2023

Túžite si dopriať podpornú dovolenku pre ženy? Potrebujete čas pre seba a všetkymi zmyslami si naplnoi užiťi relaxáciu a pohodu? Chcete si oddýchnuť, načerpať novú energiu a načerpať sily do ďalších dní?  
 
Klasická joga, hormonálna jogová terapia, aromaterapia, dychové cvičenia, meditácia. Existuje mnoho spôsobov, ako harmonizovať svoje emócie a dostať telo do rovnováhy. Srdečne vás pozývame na cestu do čarovného a okúzľujúceho Marockého kráľovstva, kde zharmonizujeme svoje telo, myseľ a ducha. Zažijete dovolenku snov na severozápade Afriky. 

Doprajte si exkluzívnu dovolenku, vďaka ktorej zažijete pozitívne zmeny vo svojom živote na mnohých úrovniach.

Objavíte marockú ríšu zmyslov, vôní, esencií a aróm z celého sveta.  Exkluzívny program pod vedením dvoch skúsených lektorov.  

ROMANA KOTĚROVÁ

Romana sa s jogou prvýkrát stretla pred pätnástimi rokmi a začala ju zaraďovať medzi svoje športové aktivity. Postupne ju ovládla a túžba správne vykonávať ásany ju priviedla na kurz pre učiteľov. Počas hodín vedie k počúvaniu vlastného tela a vnímaniu dychu. Snaží sa, aby aj ostatní našli rovnováhu tela a mysle, ktorú jej prináša joga.
Romana je inštruktorka jogy, ktorá sa špecializuje na power jogu. Študovala tiež techniky držania tela a asistencie pri ásanách, diagnostiku pohybového aparátu, vinyasa flow jogu, umenie prepojenia dychu a pohybu, restoratívnu jogu a meditáciu.
Vedie kompletné výživové poradenstvo a ponúka individuálne konzultácie v oblasti bacha terapie a aromaterapie. 

www.bio-bachovky.cz

ŠÁRKA SIMONIDESOVÁ

Šárka Simonidesová je jednou z prvých certifikovaných učiteliek hormonálnej jogovej terapie podľa Dinah Rodrigues. Jej kurzy už absolvovalo viac ako 7 500 žien.
Šárka je nielen učiteľkou hormonálnej jogy, ale aj akreditovanou učiteľkou jogy, jin jogy a školy panvového dna. Joge sa venuje už viac ako 15 rokov.  
V máji tohto roku vydala svoju prvú knihu s názvom Joga pre dievčatá zo Západu vo vydavateľstve Albatros. Joge sa venuje už viac ako 15 rokov. Je autorkou kurzu Orgánové cvičenia podľa Šárky Simonidesovej a organizuje kurzy Cesta ku krajine panvového dna. Má skúsenosti aj s anatómiou a fyziológiou. 

www.svethormonalnijogy.cz

| NÁŠ PROGRAM
Dokonalá kombinácia spoločných voľných dní a 2 výletov. Toto  všetko  spolu zažijeme počas nášho 8 denného pobytu


 

Prílet do krajiny zázrakov

DEŇ 1 ~ Marhaba. Buďte srdečne vítaní.

Odlet je z Prahy, skupina sa stretne 2,5 hodiny pred odletom. Spoločné odbavenie, príílet d oMarakéšu je v ten istý deň o 15:20 miestneho času. Cesta z letiska do nášho riádu trvá približne hodinu. Ubytujeme sa, zaplávame  si v bazéne a potom nás čaká prvá spoločná večera.

Bezstarostné dni pri bazéne

Naše dni v bezpečí, v luxusnom prostredí s dychberúcim výhľadom nášho riádu

Každý náš deň začíname cvičením od  7:30 do 9:00, následne raňajkujeme do 10:00. A potom už iba v súkromí  relaxujeme  celý deň pri bazéne v našom luxusnom hoteli, ktorý sa nachádza v srdci berberskej  dediny a  poskytuje nádherné výhľady na háje olivovníkov, mandľovníkov, pomarančovníkov a citrónovníkov a vychutnávame  si teplé a slnečné počasie. Poobedný program bude od 17.30 do 19:00 a potom skvelá večera -  vynikajúce domáce jedlo pripravené v kuchyni  od miestnych žien z čerstvých surovín.

Objavujeme krásy Marakéšu

Berberské trhy,stará medina,námestie Djemaa el Fna, záhrady Majorelle, múzeum YSL

Marakéš. Mesto zázrakov. Na trhy v starej medine si vyčleníme dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme, ďaleko predčí naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné berberské šperky, voňavé koreniny, ručne zdobené šaty ako z 1000 a 1 noci, typické marocké topánky babouche, kožené kabelky, ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy, sošky z alabastru, drahé kamene a krištály, tradičné berberské koberce.
Námestie Djemaa el Fna - divadlo, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. Krátka prestávka na obed a začíname na námestí Djemaa ElFna. Na tomto mieste sa behom posledných 1000 rokov nič významné nezmenilo.... Zaklínači hadov, astrológovia,mágovia,predavači lektvarov,brušné tanečnice a jedlo z pouličných stánkov tak znamenité,aké si len vieme predstaviť.
Poobede nás čakajú nás ikonické záhrady Jardin Majorelle vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marrakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životných zvratov. 300 rastlinných druhov z 5 kontinentov.

Údolie krásy, vodopády a kultúra berberov

Údolie rieky Ourika a berberské dediny

Po raňajkách vyrážame do Ouriky. Údolie, ktoré je síce len 40 minút od MARAKÉŠU, ale zrazu sa nám otvorí úplne iný svet. Na jar plné rozkvitnutých čerešní a mandľovníkov, na jeseň ponúka neopakovateľné výhľadyna pozadí už opäť zasnežených vrcholov Vysokého Atlasu.
Ľahký trekking, obed .Cestou spať zástavka v cooperative, kde si môžeme prezrieť a aj kúpiť podľa nás tie najkrajšie a najkvalitnejšie koberce v celom Maroku.Presun do Berberského múzea, kde nám nie moc zdĺhavým, avšak pritom naozaj pekným výkladom ukážu, ako veľa naše krajiny majú toho spoločného.

Bislama. Zbohom, až kým sa opäť nestretneme.

Deň 8  ~ Raňajky a odchod z Marrákeša

Doprajte si posledné raňajky v krajine krásy a kontrastu predtým, ako Vás Váš súkromný šofér odvezie na letisko. V skutočnosti po 8 dňoch avšak na základe prežitých zážitkov sme tu strávili skoro mesiac. Naším želaním je, aby ste odišli s vedomím, že samotná cesta je cieľom.
Po raňajkách  balenie, check out je o 11.00 a odchod z hotela je okolo 18.00, čo je približne 5 hodín pred odletom,  transfer  na letisko a  let z Marrákeša.Prílet do Prahy je nasledujúci deň, 10.mája o 9.50.

| JOGOVÉ LEKCIE
Pozývame Vás na cestu, ktorá zmení Váš život....


 

Ranné lekcie so Šárkou

Vďaka rutine HORMONÁLNEJ JOGA TERAPIE pocítite prílev energie, vaše telo bude pružnejšie, zlepší sa vám nálada a získate vyššiu imunitu. 
 Hormonálna jogová terapia vám pomôže harmonizovať štítnu žľazu a zvýšiť libido, vyliečiť (ne)plodnosť, prebudiť menštruáciu, upokojiť priebeh menopauzy, zbaviť sa začervenania a okrem iného celkovo omladiť a zvýšiť imunitu, kvalitu vlasov, pokožky a nechtov. 

Popoludňajšie lekcie s Romanou 

Či už ste začiatočník alebo pokročilý, ponorte sa do jogovej praxe pod vedením skúsenej učiteľky Romany Koterovej na jedinečnom mieste v Maroku v uzavretej skupine. V spojení s prírodou sa naučíme vedome dýchať, ovládať svoje telo a harmonizovať svoje emócie. Dosiahneme optimálne držanie tela, posilnenie. Postupne nájdeme spôsoby, ako sa dlhodobo cítiť lepšie a tešiť sa z každého dňa. Naše telo sa krásne posilní, naša myseľ sa uvoľní. V kombinácii s rannou hormonálnou jogovou terapiou sa budete po návrate cítiť ako znovuzrodení.

| NAŠE UBYTOVANIE
Neočakávane luxusná,tichá svätyňa.Náš pobyt strávime  na pokojnom, ale pôvabnom mieste pol hodiny od Marakéšu v srdci berberskej dediny  v luxusnom riade s bazénom a výhľadom na pohorie Atlas. Pochutnáme si na vynikajúcej  lokálnej kuchyni , ktorej jedlá su pripravované miestnou šéfkuchárkou a jej tímom z prísad z  hotelovej bio-ekologickej záhrady. Deň môžete stráviť výletmi po okolí, odpočinkom pri bazéne, alebo preskúmajte  okolitú nedotknutú prírodu. Prežite teplé večery pozorovním hviezd na oblohe z nádhernej hotelovej terasy alebo prespite v autentických berberských stanoch.

 

Pán domu nás víta

Tento jedinečný riad/ hotel bol s láskou vybudovaný  berberským mužom po tom, čo sa vrátil do svojho rodiska. Po 20 rokoch putovania po púšti a po africkom kontinente, učiac sa spoznať pravdu a nasledovať znamenia, rozpoznal volanie vrátiť sa a tvoriť.

V spolupráci s miestnymi remeselníkmi a umelcami, s využitím tradičných techník a materiálov, rokmi práce a úsilia postavil ozajstnú oázu na vrchole kopca, v srdci berberskej dediny. Tento skrytý a nečakane luxusný riad má nádherné výhľady na háje olivovníkov, mandľovníkov, orechovníkov, pomarančovníkov a citrónovníkov, pričom pri pohľade nahor vidíme vrcholky pohoria Atlas.

Prečo milujeme Tigmi Nomade

| Bazén s výhľadom na vrcholky pohoria Atlas & Berberské Stany

Okolo riádu, pri bazéne, môžete spať v súkromných berberských stanoch, jednoducho ako miestni nomádi a prežiť tak jedinečné spomienky na celý život. Ľahnite si na pohodlné ležadlá na strešnej terase, alebo pri bazéne a užite si východ a západ slnka v krásnom prostredí.

Prečo milujeme Tigmi Nomade

| Kulinárska cesta zmyslov

Dovoľte si zažiť čistú radosť z miestnej kuchyne, ktorú pripravujú miestne berberské ženy. Všetko jedlo je vyrobené z čerstvých organických surovín z kuchynskej záhrady a z lokálneho  trhu.

Prečo milujeme Tigmi Nomade

| Úchvatné výhľady v srdci berberskej dediny

Tento skrytý, nečakane luxusný riad má výhľad na háje olív, mandlí, vlašských orechov, pomarančov a citrónov a úchvatné výhľady na vrcholy hôr Atlas.

DETAILY & CENY & PODMIENKY

Tento  8-dňový plne sprievodcovaný  pobyt slovensky hovoriacim sprievodcom  je pripravený tak,aby ste si mohli užiť svoje cestovanie a výlet naplno a nemuseli  sa starať o žiadne detaily. Náš krásny hotel, vynikajúce miestne jedlo a detailne pripravený program je preverený spoločnosťou Aromi Travel tak,aby vám poskytli ten najlepší autentický marocký zážitok.

• 8 dní / 7nocí
• Cena pobytu:  2099 EUR (48.000 CZK)  a 450EUR ( 10.700 CZK)  LETENKA
• Záloha na pobyt: 1500 EUR ( 35.000 CZK )
• Max  počet hostí: 14

 

JE ZAHRNUTÉ V CENE:

•  všetky transfery počas pobytu
•  spiatočná letenka Praha- Marrakech - Praha
• 7x ubytovanie 
• 7x raňajky
• 7x večere
• Marakéš- výlet podľa programu
• Ourika - výlet podľa programu
• obajvovanie miestnej kuchyne, kultúry, spirituality, lokálnych remeselníkov, apoték a miestneho  poľnohospodárstva
• sprievodca počas celého pobytu
• Jogový program s Romanou Kotěrovou a Šárkou Simonidesovou

NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE:

• cestovné poistenie (povinné) - 135 CZK/ osoba
• miestne poplatky 2,50 Eur / osoba / noc
• obedy mimo stanovené dni
• vstupy, výlety počas vášho „voľného“ času, všetky vaše nákupy, alkohol

** AT si vyhradzuje právo zmeny programu zájazdu.

Ak si chcete rezervovať svoje miesto, zavolajte na číslo +421 902 918 832, alebo pošlite e-mail na adresu adina@aromitravel.com. Počet účastníkov je obmedzený, preto si čo najskôr zarezervujte svoje miesto a dátum.

Zarezervujte si miesto

MÔŽETE LEN TAK TANCOVAŤ, SLEDOVAŤ ZÁPADY SLNKA, BAVIŤ SA PRI SKVELOM MAROCKOM JEDLE, POZNÁVAŤ NOVÉ MIESTA A ĽUDÍ A KONEČNE PRESKUMÁVAŤ SAMÉHO SEBA